Athletic Hall of Fame

Harrison Raiders

Athletic Hall of Fame

 

Tim Anderson

David Beigh

Teddy Britton

Swimming

Baseball

Cross Country

1990 - 200 yd Freestyle - 5th place 2000 - 1st Team All-State 2004 - 1st Team All-State
1990 - 500 yd Freestyle - 4th place   2005 - 1st Team All-State
     

Eric Bruntlett

Shawn Bruntlett

Jim Bylsma

Football

Baseball

Football

1995 - Academic All-State 1988 - North All-Star 1990 - North All-Star

Baseball

   
1996 - 1st Team All-State    
1996 - North All-Star    
1996 - Academic All-State    
     

Grant Carson

Sherry Cartwright

Mike Carty

Soccer

Swimming

Swimming

1999 - Indiana All-Star 1978 - 200 yd IM - State Champion 1987 - 1 m Diving - 4th place
  1978 - 400 yd Free Relay - State Champion  
  1978 - 100 yd Butterfly - 2nd Place  
  1979 - 200 yd IM - State Champion  
  1979 - 100 yd Butterfly - State Champion  
  1979 - 400 yd Free Relay - State Champion  
  1980 - 200 yd IM - State Champion  
  1980 - 100 yd Butterfly - State Champion  
  1981 - State Mental Attitude Award Winner  
  1981 - 200 yd IM - State Champion  
  1981 - 100 yd Butterfly - State Champion  
     

Doug Childers

Jenny Connolly

Brett Courtney

Football

Swimming

Football

1988 - Academic All-State 2005 - 1st Team All-State 2005 - 1st Team Academic All-State
  2006 - State Champion - 100 Backstroke

Baseball

  2006 - State Runner Up - 100 Butterfly 2006 - 1st Team Academic All-State
  2007 - State Champion - 100 Backstroke  
  2007 - State Champion - 100 Butterfly  
  2007 - All American - 100 Backstroke  
  2007 - All American - 100 Butterfly  
  2008 - State Champion - 100 Backstroke  
  2008 - State Champion - 100 Butterfly  
  2008 - All American - 100 Backstroke  
  2008 - All American - 100 Butterfly  
     

Nichelle Curtis

Pam Dahnke

Chuck Davies

Track & Field

Track & Field

Football

2002 - 100 Meter Dash - 8th place 1973 - Shot Put - State Champion 1975 - North All-Star
  1974 - Shot Put - State Champion  
  1975 - Shot Put - State Champion  
     

Joe DeHari

Chad Dunwoody

Todd Dunwoody

Football

Baseball

Baseball

1987 - Academic All-State 1990 - North All-Star 1993 - 1st Team All-State
   

Football

    1993 - North All-Star
     

David Eagan

Cathy Eastridge

Grant Fall

Swimming

Track & Field

Track & Field

2002 - 400 Free Relay - 4th place 1973 - Long Jump - State Champion 2003 - 1st Team All-State
2003 - 1st Team All-State 1974 - High Jump - State Champion  
     

Benji Florian

Doug Frist

Dan Grenat

Wrestling

Football

Football

2002 - 1st Team All-State 1979 - North All-Star 1972 - North All-Star
     

Abby Gross

Kristen Harrington

Tracy Hawkins

Softball

Golf

Track & Field

2004 - 1st Team All-State 2006 - 1st Team All-State 1978 - 80 yd Hurdles - 4th place
2004 - North All-Star 2006 - 1st Team Academic All-State  
     

Amy Hendrickson

Walt Higbee

Chad Hughes

Gymnastics

Football

Swimming

1990 - Academic All-State 2004 - 1st Team All-State 1990 - 50 yd Freestyle - 6th place
    1991 - 50 yd Freestyle - 2nd place
    1991 - 100 yd Freestyle - 2nd place
     

Susie Jacko

Troy Justice

Scott Karstens

Tennis

Football

Football

1986 - 7 School Records 1984 - Academic All-State 1995 - All-State (Big School)
    1996 - North All-Star
     

Laura Kauffman

Brian Kennedy

Michelle Kingma

Track & Field

Baseball

Swimming

1995 - 4x100 Relay - 6th place 1996 - 1st Team All-State 1983 - 100 yd Freestyle - 7th place
    1984 - 50 yd Freestyle - 8th place
    1984 - 100 yd Freestyle - 6th place
     

Karen Knox

Brian Knoy

John Kuckartz

Softball

Football

Football

1987 - Mental Attitude Award Winner 1992 - North All-Star 1974 - North All-Star
     

Aimee Lee

Zeke Lewis

Nate Linder

Track & Field

Wrestling

Baseball

1995 - 4x100 Relay - 6th place 2002 - 1st Team All-State 1995 - North All-Star
1996 - State Finalist    
     

Tim Livers

Josh Loggins

Ashley Lowery

Swimming

Baseball

Golf

1990 - 100 yd Breaststroke - 7th place 1995 - 1st Team All-State 1995 - State Finalist
  1995 - North All-Star 1995 - All-State
    1997 - 1st Team All-State
     

David Marten

Shawn Mason

Scott McCalister

Football

Football

Football

1993 - North All-Star 1990 - Academic All-State 1987 - Academic All-State
     

Peter McKinnis

Bill McNaughton

Tony Metzger

Swimming

Football

Wrestling

2002 - 200 Free Relay - 4th place 1986 - North All-Star 2005 - 1st Team All-State
2002 - 400 Free Relay - 4th place    
2002 - 500 Freestyle - 5th place    
2002 - 200 Freestyle - 6th lace    
2003 - 1st Team - All State    
     

Ted Miller

Shari Mitchell

Elizabeth Mlynarik

Football

Basketball

Swimming

2005 - North All-Star 1985 - Indiana All-Star 1984 - 200 yd IM - 8th place
     

Mike Moreland

Ryan Moss

Tyler Nelson

Football

Swimming

Swimming

1980 - North All-Star 2002 - 200 Free Relay - 4th place 1981 - 200 yd Freestyle - 8th place
  2002 - 400 Free Relay - 4th place  
  2002 - 100 Freestyle - 4th place  
  2002 - 50 Freestyle - 8th place  
  2003 - 1st Team - All-State  
     

Robert Newton

Ashley Parker

Seth Parker

Baseball

Softball

Wrestling

1997 - North All Star 2001 - North All-Star 2004 - 1st Team All-State
     

Ashley Prange

Linda Rausch

Josh Rexing

Golf

Track & Field

Football

1997 - 1st Team All-State 1993 - 200 m Dash - 6th place 1991 - Academic All-State
  1994 - 200 m Dash - 8th place  
     

Ty Richardson

Paul Romanowski

Tim Schirack

Swimming

Football

Football

1988 - 200 IM - 8th place 1988 - North All-Star 2002 - 1st Team All-State
1988 - 100 Yd Breaststroke - 4th place    
1989 - 200 IM - 5th place    
1989 - 100 Yd Breaststroke - 2nd place    
1990 - 200 IM - 2nd place    
1990 - 100 Yd Breastroke - State Champion    
1991 - 200 IM - 2nd place    
1991 - 100 Yd Breaststroke - 2nd place    
     

David Schlueter

Suzanne Schueffner

Kelli Scudder

Wrestling

Swimming

Softball

2003 - 1st Team All-State 1992 - 100 yd Freestyle - 4th place 1995 - North All-Star
  1993 - 200 yd Freestyle - 5th place  
  1993 - 100 yd Freestyle - 8th place  
  1994 - Academic All-State  
     

Allyson Smith

Cara Smith

Ellen Sojka

Swimming

Volleyball

Volleyball

1985 - 100 yd Breaststroke - State Champion 1998 - 1st Team All-State 2003 - 1st Team Academic All-State
1986 - 100 yd Breaststroke - 3rd place 1999 - 1st Team All-State  
     

Craig Stanley

Chad Starr

Alison Steele

Basketball

Football

Soccer

1987 1986 - Academic All-State 2003 - 1st Team All-State
     

Amy Stetler

Scott Sturgeon

Nick Swathwood

Softball

Football

Track & Field

1995 - 1st Team All-State 1988 - Academic All-State 1996 - State Finalist
    1997 - State Finalist
     

Shawn Wagoner

Dahn Walker

Matt Weber

Football

Football

Basketball

1991 - Academic All-State 1982 - North All-Star 1982
1991 - 1st Team All-State    
     

Chad Welch

Justin Wells

Jennifer Welsh

Football

Swimming

Volleyball

1992 - Mental Attitude Award Winner 2002 - 200 Free Relay - 4th place 2004 - 1st Team Academic All-State
  2003 - 1st Team All-State  
     

Josh Whitman

Julie Williams

Abby Willis

Football

Gymnastics

Softball

1996 - 1st Team All-State 1984 - State Champion - Uneven Bars 1998 - North All-Star

Basketball

   
1997 - 1st Team Academic All-State    
     

Brian Wilson

Kevin Wilson

Mike Winchell

Swimming

Football

Tennis

1984 - 100 yd Butterfly - 8th place 1981 - Academic All-State 1980 - Singles - State Finalist

Football

   
1984 - North All-Star    
     

Katie Wood

Jeannette Yeoman

Doug Young

Golf

Basketball

Basketball

2003 - 1st Team Academic All-State 1986 - Indiana All-Star 1982 - Academic All-State

Tennis

   
2004 - 1st Team Academic All-State    
     

Sandy Ziemer

   

Swimming

   
1976 - 200 yd IM - 4th place    
1976 - 100 yd Breaststroke - 5th place