Composite Calendar

September 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
27
vs Western Boone
7:00 PM
W 9-1

at Zionsville
6:00 PM
L 0-27

at Frankfort
5:30 PM
W 4-1

at Frankfort
7:00 PM
W 4-0

vs McCutcheon
6:00 PM
W 2-0

vs Western Boone
5:30 PM
W 10-0

at North Montgomery
4:30 PM
W 180-215
28
vs Hamilton Southeastern
7:00 PM
L 0-2

vs County Meet
5:00 PM
2nd Place

vs County Meet
5:00 PM
2nd Place

vs Hamilton Southeastern
6:00 PM
L 0-2

at McCutcheon
6:30 PM
L 0-1

at Logansport
5:00 PM
W 4-1

at McCutcheon
5:00 PM
L 1-3

vs Hamilton Southeastern
6:00 PM
L 0-2
29
vs McCutcheon
6:30 PM
L 2-3

vs Zionsville
4:45 PM
L 0-5

vs McCutcheon
5:00 PM
W 2-1
30
at Guerin Catholic
7:15 PM
L 0-1

at Guerin Catholic
5:45 PM
L 0-1
31
vs Logansport
7:00 PM
W 45-21
1
at Zionsville Invitational
TBD
0-1-1 Record

at Logansport
10:00 AM
W 40-0

vs HHS Invitational
9:00 AM
15th Place

vs HHS Invitational
9:00 AM
8th Place

at Zionsville Invitational
TBA
1-1 Record

at Lafayette Jefferson Invitational
1:00 PM
8th Place (374)
2
3
4
vs Logansport
7:00 PM
W 3-0

vs Logansport
6:00 PM
W 2-1

vs Lafayette Jefferson
7:00 PM
W 2-1

vs Westfield
5:30 PM
L 0-5

vs Lafayette Jefferson
5:30 PM
W 3-0

vs Logansport
6:00 PM
W 2-0

vs Lafayette Jefferson
4:30 PM
L 168-156
5
at McCutcheon
4:30 PM
L 1-4
6
at Lafayette Jefferson
7:00 PM
W 4-0

at Lafayette Jefferson
5:30 PM
W 3-1

at Twin Lakes
4:30 PM
W 171-192
7
at Lafayette Jefferson
7:00 PM
L 14-31
8
vs HHS Classic
9:00 AM
1st Place (4-0 Record)

at Lafayette Jefferson
9:00 AM
L 30-42

vs Lafayette Jefferson
10:00 AM
L 16-38

at IWU Invitational
9:00 AM
8th Place

at IWU Invitational
9:00 AM
7th Place

at FW Leurs Invitational
9:00 AM
1st Place (2-1 Record)
9
10
vs Faith Christian
6:00 PM
W 1-0

at NCC Tournament (@ Pebblebrook)
10:00 AM
4th Place (353)
11
vs Zionsville
7:00 PM
W 3-2

vs Zionsville
6:00 PM
L 1-2

vs Zionsville
6:00 PM
W 2-0
12
vs Lafayette Central Catholic
6:00 PM
W 3-0

at City Tournament (@ Lafayette Jefferson)
4:30 PM
2nd Place (362)
13
at McCutcheon
7:30 PM
L 0-3

at McCutcheon
6:15 PM
L 1-2

vs West Lafayette
6:30 PM
L 2-4

vs Carroll
5:00 PM
W 5-0

vs West Lafayette
5:00 PM
W 3-1

at McCutcheon
5:00 PM
W 2-0
14
vs Anderson
7:00 PM
W 58-7
15
at Lafayette Jeff Invitational
10:00 AM
4th Place (1-2 Record)

at Anderson
10:00 AM
W 40-24

at New Prairie Invitational
9:00 AM
21st Place

at New Prairie Invitational
9:00 AM
8th Place

vs Harrison Invitational
9:00 AM
1st Place (4-0 Record)

vs Chesterton
12:30 PM
L 1-2

vs Lake Central
6:30 PM
L 0-4

at NCC Tournament
TBA
4th Place (1-2 Record)

vs Chesterton
11:00 AM
L 0-1

vs Lake Central
5:00 PM
L 1-4

at Sectional (@ Lafayette Jefferson)
TBA
2nd Place (346)
16
17
at Rossville
7:00 PM
W 3-0

at Fishers
7:00 PM
L 0-7

at Rossville
6:00 PM
W 2-0

at Fishers
5:30 PM
T 0-0
18
vs Western Boone
7:00 PM
W 3-1

vs Western Boone
6:00 PM
W 2-0

at Logansport
7:00 PM
W 1-0

at Western
5:00 PM
W 5-0

at Logansport
5:30 PM
W 3-0
19
vs Lafayette Central Catholic
4:30 PM
W 4-1

vs Kokomo
5:00 PM
W 9-1
20
vs Lafayette Jefferson
7:00 PM
W 3-0

vs Lafayette Jefferson
6:00 PM
W 2-0

vs Lafayette Jefferson
6:00 PM
W 2-0
21
at Arsenal Tech
7:00 PM
W 26-0
22
at NCC Tournament (vs. Richmond)
TBD
W 3-0

at NCC Tournament (vs. McCutcheon)
TBD
L 1-2

vs Arsenal Tech
10:00 AM
W 21-6

at NCC Tournament (vs. Arsenal Tech)
TBA
L 1-4

at NCC Tournament (vs. Anderson)
TBD
W 1-0

vs LaPorte
11:00 AM
W 3-2

vs Valparaiso
2:30 PM
L 2-3

at Zionsville Invitational
8:30 AM

at Regional (@ Lafayette Jefferson)
TBA
23
24
at Clinton Central
7:00 PM
W 3-0

vs McCutcheon
6:00 PM
W 21-14

at Clinton Central
6:00 PM
W 2-0
25
at Kokomo
7:00 PM
W 3-1

at Kokomo
6:00 PM
W 2-0

at Carmel
7:00 PM
L 0-2

at Carmel
5:30 PM
L 0-3

at Kokomo
6:00 PM
W 2-0

vs West Lafayette
5:30 PM
W 4-2
26
vs West Lafayette
7:00 PM
L 2-3
27
at Northwestern
7:00 PM
W 3-0

at Northwestern
6:00 PM
W 2-0

at Avon
7:00 PM
T 0-0

at Sectional (vs. Lafayette Jeff)
TBA
L 1-4

at Avon
6:00 PM
L 0-2

at Northwestern
6:00 PM
W 2-0
28
vs McCutcheon
7:00 PM
W 17-7

at Sectional
TBA

at State
TBA
29
at NCC Meet (@ Indiana Wesleyan)
TBD
1st Place

at NCC Meet (@ Indiana Wesleyan)
TBD
1st Place

at Lafayette Jefferson Tournament
9:00 AM
1st Place (4-0 Record)

at Sectional
TBA

at West Lafayette Tournament
9:00 AM
1-0-2 Record

at Cathedral Invitational
10:00 AM
0-4 Record

at State
TBA
30
1
vs McCutcheon
6:00 PM
L 7-12

at McCutcheon
6:00 PM
W 12-0

at Sectional (vs. Kokomo)
TBA
L 0-3
2
vs West Lafayette
7:00 PM
W 3-0

vs Sectional (vs. McCutcheon)
TBA
W 2-1

vs West Lafayette
6:00 PM
W 2-0

at Regional
TBA
3
at Lebanon
7:00 PM
W 3-1

at McCutcheon (JV)
5:00 PM
1st Place

at McCutcheon (JV)
5:00 PM
1st Place

at Lebanon
6:00 PM
W 2-0

at Sectional (@ Lafayette Jefferson)
TBA

at Regional
TBA
4
vs Sectional (vs. Lafayette Jeff)
TBA
W 5-0
5
at Kokomo
7:00 PM
L 10-13
6
at NCC Tournament (@ Richmond)
10:00 AM
2nd Place (2-1 Record)

vs Sectional (vs. Kokomo)
4:00 PM
W 4-0

vs Cathedral
12:00 PM
L 25-28

vs Kokomo
10:00 AM
W 20-12

vs Sectional
TBD
3rd Place

vs Sectional
TBD
1st Place

at Sectional (@ Lafayette Jefferson)
TBA

at Semi-State
TBA